Rekvalifikační a vzdělávací centrum Praha 

Cvičitel Nordic Walkingu  Masér  Cvičitel lyžování 

Instruktor Nordic Walkingu - severské chůze s holemi - Praha

( Garantem programu je Mgr. Jiří Bartošík)

( Akreditace Č.j.: 047 / 2017 - 50 )


 

Co je to Nordic Walking?

 

Tímto názvem se označuje v dnešní době jedno z nejdynamičtěji rostoucích volnočasových pohybových odvětví – Severská chůze – chůze se speciálními holemi.

Důvod, proč je tato sportovní disciplína výjimečná a ve světě stále více oblíbená je prostý:

- je dostupná každému a v každém věku

- lze se jí snadno naučit

- lze ji využít i u jedinců se zdravotním oslabením

- může ji provozovat celoloročně a kdekoli (v přírodě i ve městě)

- její přínos se projevuje na naší kondici téměř okamžitě

 

 

 

ilustracni.jpg, 26 kB

Proč tomu tak je ?

- chůze je nejpřirozenější a nejzdravější lidský pohyb

- díky speciálním holím aktivně zapojuje i další svalové skupiny našeho těla (cca 90% všech svalů) a tím nám chůzi usnadňuje 

- odlehčuje dolní končetiny, více podporuje činnost oběhových a dýchacích orgánů

- současně zvyšuje pozitivním způsobem látkovou výměnu, celkový energetický výdaj a napomáhá vyplavování toxických látek z těla

- současně s tím však paradoxně i přes zvýšenou tepovou frekvenci a celkově vyšší zatížení organizmu subjektivně nevyvolává adekvátní pocity únavy, jež by se dostavily u jiné obdobně energeticky náročné sportovní činnosti, např. u běhu, plavání, veslování a atd.

- umožňuje i netrénovaným jedincům podávat dlouhodobě vysoký fyzický výkon.

 

V současné době se stává silným trendem, a to nejen v rámci sportovního a kondičního tréninku, ale i jako vydatná rehabilitační metoda v rámci lázeňské péče. Zároveň můžeme sledovat i vzrůstající zájem mezi turistickou veřejností, která tak nachází letní alternativu k zimnímu běžkování. Z trekingových holí se postupně přechází na konfortnější a lépe ovladatelné Nordic Walkingové.

Pod dohledem kvalifikovaného instruktora se blahodárný vliv této, na první pohled, jednoduché sportovní disciplíny začne projevovat velmi rychle a bez počátečních vedlejších nepříznivých pocitů z nadměrného zatížení a únavy, které jinak provázejí většinu sportovních začátečníků.

Díky chůzi s holemi – NORDIC WALKINGU se zbavujeme bolesti hlavy, kloubů, astma a řady dalších neduhů,  způsobovaných naším civilizačním stresem.

 

  

Rekvalifikační program "INSTRUKTOR KONDIČNÍ CHŮZE - NORDIC WALKING" je určen zájemcům:

- starším 18 let,

- s ukončeným SŠ vzděláním,

- s dobrým zdravotním stavem.

 

Kurz má rozsah 150 hodin a je organizován intenzivním modulovým způsobem, formou praktických seminářů, přednášek a distanční e-lerningovou formou. 

 

Obsahem rekvalifikačního programu je:

- osvojení správné techniky a metodiky Nordic Walkingu

- získání všech potřebných znalostí a vědomostí, které souvisí s profesionální činností "INSTRUKTORA" této pohybové a rekondiční aktivity.

 

Tématem teoretické části jsou:

- základy anatomie a fyziologie člověka,

- principy sportovního tréninku, pedagogiky a psychologie.

- vědomosti o poskytnoutování první pomoc

- cenné informace, jak vybudovat funkční Nordic Walkingové Centrum a jakým způsobem jej dále úspěšně komerčně rozvíjet. 

 

Závěrečná zkouška se skládá ze dvou přístupových testů - z teorie Nordic Walkingu a anatomie člověka, dále z ústní a praktické zkoušky. Důležitou součástí je vypracování a obhájení závěrečné absolventské práce v rozsahu 30 stránek strojopisu. Téma práce si určuje frekventant sám s ohledem na praktické využití NW v rámci svého zamýšleného projektu. Rekvalifikační program je koncipován jako dvou semestrální, což předpokládá ukončení kurzu nejpozději do 12 měsíců od jeho zahájení.

 

Po úspěšném absolvování získává frekventant „Osvědčení o rekvalifikaci – Instruktor kondiční chůze - Nordic Walking“, které mu dává právo zažádat si o vydání živnostenského listu a samostatně podnikat v této oblasti sportovních aktivit.

 

 ZDARMA obdrží každý frekventant 1x pár "instruktorských" NW holí značky GABEL,

které jsou výškově nastavitelné a patří v současné době nepochybně k tomu nejlepšímu z produkce této italské firmy. Ihned po úhradě kurzovného obdrží poštou veškeré učební texty a k tomu psací potřeby, včetně bloku s kroužkovou mechanikou.

 

Celková cena školení činí:  12.700,- Kč 


Úhradu proveďte, prosím, na účet č.: 383 110 193 / 0800, vedeném u České spořitelny, obratem po potvrzení vaší přihlášky z naší strany. Nepozději však do 14 dní, kdy končí termín předrezervace místa v kurzu.

Jako Variabilní symbol použijte číslo Vašeho mobilního telefonu a do poznámky INW a datum zahájení.Sleva pro absolventy některého ze vzdělávacích programů RVC je 10%

 

Nordic walking pro zdraví - kniha

 

 

Další odkazy

nordic walking, severská chůze, cvičitel nordic walkingu, akreditovaný kurz nordic walkingu, pobytový kurz nordic walkingu, internátní kurz nordic walkingu, nordic walkingová chůze, nordic walkingové hole

Termíny a místa konání kurzu:

Pokud máte o kurz zájem, můžete se do něj ihned přihlásit.

Objednat kurz